Nabídka zajímavých setkání a besed pro rodiče

Leden 21, 2020

Vážení rodiče,

rádi vám představujeme nabídku vzdělávacích seminářů, které vás nepochybně mohou obohatit. Pevně věříme, že si z bohaté škály něco vyberete. Semináře začínají vždy v 16.00 hodin, ukončení je plánováno nejpozději na 18.00 hodinu. Místem je tělocvična MŠ Beruška, Nad Lipinou 2318. Účastnický poplatek je 0,- Kč. Provoz tříd bude ukončen dle zvyklostí v 16.30 hodin (servis Vašich dětí bude tedy ve vaší režii). Besedy jsou určeny pouze dospělákům. Zhruba 14 dní před setkáním Vás vyzveme k předběžnému zapsání účasti do sjetiny ve Vaší šatně třídy. 

Řeč a sluch – přednáška se zaměří na vývoj řeči a sluchu  dítěte. Jelikož pro rozvoj řeči je nezbytný zdravý sluch, přiblížíme Vám, jak poznat, zda je u Vašeho dítěte vše v pořádku. A taky poradíme, jak postupovat, pokud budete mít pochybnosti či obavy, že není vše tak, jak má být, ať už v řeči nebo sluchu. Řeč a sluch nás provázejí celým životem, proto zkusme tomuto tématu věnovat max. 2 hodiny času, informace se budou určitě hodit.

  • TERMÍN:      11. února 2020 – úterý
  • LEKTOR:      Mgr. Veronika Habernalová – speciální pedagog – logoped, surdoped, zaměstnankyně SPC pro vady řeči a sluchu ve F-M

Pravidla nejsou povidla – cílem setkání bude hledat odpovědi na otázky – Co je základní opěrnou kostrou pro rodinu? Proč jsou pravidla, řád a povinnosti pro výchovu tak důležité? Co vlastně startuje výchovné problémy s našimi dětmi? Dá se vyhnout ubíjejícím dohadům, konfliktům a smlouvání? A existuje něco jako tajemství optimální výchovy? A další a další otázky 🙂

  • TERMÍN:      27. březen 2020 – pátek
  • LEKTOR:      PhDr. Marek Herman – jeden z nejuznávanějších předškolních pedagogů v ČR, který pravidelně vyprodává sály, kina svými přednáškami (kardinální úlovek lektora do naší školky 🙂 Dlouhodobě se zaměřuje na sebepoznání a výchovu malých dětí do šesti let. Je sympatický svým osobním zaujetím, se kterým svoje semináře vede. Přednáší na Universitě Olomouc, VŠE Praha, Jihočeské universitě, napsal knihu „Najděte si svého marťana“, která se stala bestsellerem českých rodičů a učitelů. Jeho knižní novinkou je „Jsi tam, brácho?“.

Zdraví našich dětí – čím můžete přispět ke zdravému životnímu stylu svého dítěte? Jak moc je důležitá pestrost stravy – výživová pyramida? Jak zatočit s dětskými nemoci (rotaviry, vši, …). Na co se zaměřit u budoucích prvňáků (správné sezení, školní brašna, aj.)“ a mnohem více se dozvíte, když si najdete čas a na seminář dorazíte.

  • TERMÍN:      21. dubna 2020 – úterý
  • LEKTOR:      Petra Kubalová – zaměstnankyně Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje s pobočkou ve F-M pro oddělení hygieny dětí a mladistvých

TĚŠÍME SE NA VAŠI ÚČAST 🙂