• Mateřská škola Beruška včetně odloučeného pracoviště Olbrachtova leží v okrajové části Frýdku. Obě budovy mají rozlehlé zahrady, obě po rozsáhlé rekonstrukci – na pracovišti Nad Lipinou (foto) v roce 2016 z dotace Statutárního města Frýdek-Místek, na odloučeném pracovišti Olbrachtova (foto) z dotace Ministerstva životního prostředí z roku 2014.

Mateřská škola Beruška realizuje předškolní vzdělávání na nadstandardní úrovni a je v oblasti výsledků vzdělávání i předpokladů pro realizaci Školního vzdělávacího programu příkladem dobré praxe. Během školního roku probíhá v naší MŠ další vzdělávání pedagogických pracovníků nejen z ČR.

Od roku 1995 je mateřská škola na ulici Nad Lipinou zapojena do mezinárodního programu Step By Step, který je v České republice známý pod názvem Začít spolu. Mateřská škola získala v roce 1996 statut Modelové mateřské školy pro tento program. Na odloučeném pracovišti (sloučení v roce 2003) pracují podle tohoto programu od roku 2004. MŠ Beruška F-M každoročně zřizuje funkce asistenta pedagoga (nebo školního asistenta) pro děti, které potřebují podpůrná opatření ke svému předškolnímu vzdělávání (ve školním roce 2018/2019 6 kvalifikovaných asistentů).

Kapacita dětí pro pracoviště Nad Lipinou 2318 je 112 dětí, pro odloučené pracoviště Olbrachtova 1421 81 dětí.

MŠ Beruška je otevřená všem, kterým není jedno, jak mnohdy podceňovanou etapu života předškolního věku dětí prožijí. Věříme, že jsme místem, kde děti a rodiče pobývají rádi, kam se těší a znovu se vracejí, protože zde prožívají společné chvíle radosti a spokojenosti. Děti jsou akceptovány a současně je podporována jejich jedinečnost. Místem, kde navazují nové vztahy,  prožívají spoustu nových zážitků, a kde si  hrají a učí s vědomím důvěry a pozornosti těch, kteří o ně pečují, vzdělávají. To vše přirozenou formou, blízkou dětskému chápání.

Adresa a kontakty
    • Odloučeného pracoviště

Olbrachtova 1421
      738 01 Frýdek-Místek